Jemné gnocchi s lahodným špenátem: Kulinářský zážitek pro milovníky italské kuchyně

Gnocchi Se Špenátem

Vítáme vás u našeho receptu na lahodné "gnocchi se špenátem". Připravte se na skvělou kombinaci klasických italských knedlíčků a svěžího špenátu, která vám zaručeně zvedne náladu i chuťové buňky. Následující kroky vám ukážou, jak snadno si tuto pochoutku připravit sami doma!

Co jsou gnocchi

Gnocchi jsou italské kuličky z bramborového těsta, často přidávají i mouku a vejce. Toto jídlo se dá kombinovat s různými omáčkami a ingrediencemi jako je špenát, rajčata, sýr nebo maso. Je to skvělá alternativa k těstovinám a mnoho lidí si ji oblíbilo pro svůj jedinečný chuťový zážitek. Pokud jste ještě nikdy neochutnali gnocchi, rozhodně byste to měli vyzkoušet!

Historie gnocchi

Historie gnocchi sahá až do dob starověkého Říma, kde byly podávány jako součást vojenských stravovacích dávek. Nejprve byly vyrobeny z kaše z obilí a brambor se přidaly až později. Ve středověku se gnocchi staly oblíbeným jídlem mezi chudšími vrstvami italské společnosti. Dodnes jsou v Itálii velmi populárním pokrmem a postupně si našly své místo i v gastronomii dalších zemí světa. Pokud máte rádi špenát, určitě si vyzkoušejte tuto lahůdku s krémovou omáčkou!

Jak připravit gnocchi se špenátem

Gnocchi se špenátem je skvělý recept, který se připravuje snadno a rychle. Pokud chcete být úspěšní v jeho přípravě, musíte si nejprve připravit čerstvé brambory a následně je důkladně uvařit. Poté je třeba brambory rozmixovat do hladkého pyré a smíchat s moukou a sůlí - tak vznikne těsto na gnocchi.

Dalším krokem v přípravě gnocchi se špenátem je vaření samotného pokrmu. Špenát omyjte, nakrájejte a osmahněte na másle. Poté přidejte vaše gnocchi do vroucí vody a vařte asi 2-3 minuty, dokud nevyplavou na hladinu. Nechte je okapat a potom je smíchejte se špenátem. Posypeme parmezánem a podáváme teplé!

Potřebné suroviny

Podnadpis "Potřebné suroviny" je klíčovým prvkem při vaření jakéhokoliv jídla, a proto Vám rád poskytnu seznam ingrediencí pro přípravu gnocchi se špenátem:

- 500 g bramborových knedlíků (gnocchi)

- 300 g čerstvého špenátu

- 1 stroužek česneku

- 2 lžíce másla

- 250 ml smetany ke šlehání

- sůl, pepř a muškátový oříšek dle chuti

S těmito surovinami budete moci jednoduše a rychle připravit lahodné gnocchi se špenátem, které si zaručeně oblíbíte!

Postup přípravy

Postup přípravy gnocchi se špenátem:

1. Nejprve si připravte krokety z vařených brambor, mouky, vejce a soli.

2. Bramborové krokety vařte v osolené vodě do té doby, dokud nevyplavou na hladinu.

3. Mezitím omyjte špenát a nakrájejte ho na menší kousky.

4. Na pánvi si rozehřejte máslo a lehce orestujte špenát spolu s česnekem.

5. Přidejte smetanu, sůl a pepř podle chuti a nechte vařit 2-3 minuty.

6. Bramborové krokety vyndejte z vody a smíchejte je se špenátem.

7. Podávejte hned po dokončení.

Toto jídlo je rychlé, jednoduché a velmi chutné!

Jak podávat gnocchi se špenátem

Gnocchi se špenátem je vynikající jídlo, které může být perfektní volbou pro večeři nebo oběd. Pokud ho chystáte poprvé, může se zdát připrava gnocchi a špenátu složitou. Nicméně, s některými jednoduchými kroky může vaše příprava stát se snadnější a rychlejší.

Nejdůležitějším krokem je správné vaření gnocchi. Nechte vodu v hrnci vroucí a poté do ní přidejte gnocchi. Vařte je asi 2-3 minuty, dokud nevynoří na hladinu. Potom vyjměte gnocchi z hrnce.

Druhým důležitým krokem je připravit špenát. Do pánve dejte trochu oleje nebo másla, ohřejte a poté přidejte čerstvý špenát. Vařte ho asi 5 minut po dobu, dokud se nepropékne. Potom sejměte pánvi z plotny.

Nakonec spojte gnocchi se špenátem a jídlo podávejte teplé. Můžete ozdobit talíře párkem z Parmazánu nebo olivami.

Snadno a rychle lze udělat skvělou večeři pro celou rodinu s tímto receptem.

Závěr a doporučení

Závěr a doporučení pro gnocchi se špenátem:

Po dokončení přípravy této lahodné italské speciality by měly být vaše chuťové pohárky naplněny. Doporučujeme posypat strouhaným parmezánem a servírovat s čerstvým chlebem. Nezapomeňte si také připravit sklenici dobrého vína, které dokonale podtrhne chuť tohoto jídla.

Pro dosažení co nejlepšího výsledku je důležité dodržet správnou konzistenci těsta gnocchi. Pokud máte pocit, že jsou příliš tuhé nebo měkké, zkuste upravit poměr brambor a mouky.

Celkově je gnocchi se špenátem skvělou volbou pro každého milovníka italské kuchyně, kdo touží po jednoduchém a lahodném pokrmu plném vitamínů a živin.

Publikováno: 05. 06. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Pavla Valová

Tagy: gnocchi se špenátem | jídlo