Sonberk: Klenot českého vinařství, který okouzlí vaše chuťové buňky

Sonberk

"Sonberk - tajemství vína sklizeného z nejlepších vinic"

Historie vinařství Sonberk

Historie vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk se nachází na úpatí kopce Sonberk nedaleko města Mikulov na jižní Moravě. Historie tohoto vinařství sahá až do 13. století, kdy byla tato oblast osídlena německými kolonisty, kteří sem přinesli také znalosti o výrobě vína.

První zmínka o vinicích v této oblasti pochází z roku 1227, kdy byla darována klášteru ve Žďáru nad Sázavou. Postupem času se zde rozvíjelo pěstování vína a v 19. století se stalo jednou z nejvýznamnějších oblastí pro produkci vína v celém Rakousku-Uhersku.

V roce 2003 převzal vinařství Sonberk manželský pár Oldřicha Drápala a Dany Daňkové, kteří do něj investovali nejen finanční prostředky, ale také srdce a energii. Dnes je Sonberk jedním z nejprestižnějších vinařství České republiky, které svými víny reprezentuje českou enologii i za hranicemi našeho státu.

V rámci svých vinic se Sonberk zaměřuje především na pěstování odrůd Ryzlink vlašský, Sauvignon a Pinot noir. Tyto odrůdy jsou pečlivě sbírány ručně a po následné vinifikaci vznikají vína s jedinečným charakterem a hlubokou chutí.

Historie vinařství Sonberk je příběhem tradičního pěstování vína na jižní Moravě, který se prolíná s moderním přístupem k technologiím a kvalitnímu zpracování hroznů. Každá láhev vína z tohoto vinařství je nejen důkazem špičkové kvality, ale také kus historie této krásné oblasti.

Poloha a klima vinařství

Poloha a klima jsou klíčovými faktory, které ovlivňují vinařství na celém světě. V případě vinařství Sonberk je toto pravidlo dvojnásob platné. Jižní část Moravy, kde se vinice nachází, je známá svým optimálním klimatem pro pěstování vinné révy. Vinohrady samotné jsou umístěny na jižním úbočí Pálavy a náleží do podoblasti Mikulovské. Tato poloha vytváří unikátní mikroklima s dlouhými slunečnými hodinami a přiměřenou vlhkostí, což umožňuje produkovat vína s charakteristickými chuťovými vlastnostmi.

Pěstované odrůdy hroznů

"Představujeme vám naše pěstované odrůdy hroznů, které najdete na vinařství Sonberk. S láskou pečujeme o každý keř a zajišťujeme tak kvalitní produkci vína. Rozmanité chuti a vůně jednotlivých odrůd vám přinesou neopakovatelný zážitek. Navštivte nás a ochutnejte lahodné plody naší práce."

Vinifikace a zpracování hroznů

"Vinifikace a zpracování hroznů" jsou klíčovými procesy vinařství Sonberk. Naši odborníci pečlivě sledují každý krok, aby zajistili nejvyšší kvalitu našich vín. Od ručního sběru hroznů po precizní fermentaci a skladování ve speciálních sudech - každá fáze je prováděna s láskou k detailu a vášní pro víno. Výsledkem je rozmanitá kolekce vín plných charakteru a jedinečné chuti, které ocení jak začínající milovníci vína, tak i zkušenější degustátoři.

Degustace a prodej vín

"Sonberk - vinařství nabízející degustaci a prodej vín z půvabného jižního moravského kraje."

Ocenění a prestiž vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk se může pochlubit nejen svými vynikajícími víny, ale také mnoha prestižními oceněními. V průběhu své historie získalo Sonberk řadu medailí a titulů za svá exkluzivní vína, která patří mezi nejlepší v České republice i v Evropě. Navštivte vinařství Sonberk a ochutnejte ty nejlepší lahůdky, které si zasloužily ocenění a přispěly k prestiži tohoto úchvatného podniku.

Spolupráce a export vín

Sonberk je vinařstvím, které si zakládá na kvalitě a spolupráci s ostatními vinaři. Společně se snažíme o export našich vyhlášených vín do celého světa. Věříme, že právě díky spolupráci dokážeme nabídnout zákazníkům to nejlepší z naší produkce a tím posunout české víno na mezinárodní scéně ještě více dopředu.

Kulturní a turistické akce vinařství

Kulturní a turistické akce vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk se pyšní svou dlouholetou tradicí a kvalitními víny, která okouzlují návštěvníky z celého světa. Kromě ochutnávek vína nabízí Sonberk také široký výběr kulturních a turistických akcí pro všechny milovníky vína.

Nechte se unést pohledem na krásné vinice při průvodcovaných prohlídkách, užijte si romantické koncerty pod širým nebem nebo se zúčastněte tradičních vinobraní a poznávejte tajemství sklizně hroznů.

Sonberk je místem, které nabídne skvělý zážitek pro každého a důvod k návštěvě nejen pro milovníky vína. Přijďte si užít atmosféru tohoto klenotu mezi vinicemi!

Budoucnost a plány vinařství Sonberk

Budoucnost a plány vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk se nachází na jižním svahu Pálavy a je jedním z nejvýznamnějších producentů kvalitních vín v České republice. Od svého založení se vinařství Sonberk soustavně snaží zkombinovat tradici s moderním přístupem k vinohradnictví a výrobě vína.

Plány do budoucna jsou ambiciózní - Vinařství chce nadále rozšiřovat svůj sortiment, inovovat technologie používané při výrobě vína a podporovat tradiční metody hospodaření s krajinou. Důraz bude také kladen na udržitelnost a ochranu životního prostředí.

Vytvoření nových produktů, které by mohly překvapit i ty nejnáročnější gurmány, je dalším důležitým cílem společnosti. Novinky jako např. řady vína z odrůd, které jsou doposud málo známé na území České republiky či experimentální produkty vyrobené novými metodami budou stále více tvořit součást nabídky Vinařství Sonberk.

Sledujte nás a těšte se společně s námi na budoucnost vinařství Sonberk!

Závěr: Sonberk - víno srdcem a duší

Sonberk je vinařství, které svou nenapodobitelnou kvalitou a vynikajícím zpracováním hroznů dokáže dostat na vrchol každého šampaňského skla. Naše vinice jsou rozprostřeny po celém jižním Moravě a jsou pečlivě ošetřovány s ohledem na tradiční technologie a moderní technologie. V každém sklenici najdete chuť přírodních plodů, která vám připomene nádherné krajinu jižní Moravy. Sonberk - víno srdcem a duší pro vaše smysly a radost z života!

Publikováno: 31. 07. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Adrianna Havlíková

Tagy: sonberk | vinařství