Zažijte chuť historie s Bučickým mlýnem: Tradiční mletí pro dokonalou kvalitu mouky

Bučický Mlýn

Bučický mlýn - vstup do světa mletí a pečení s tradicí.

Historie bučického mlýna

Historie bučického mlýna:

Bučický mlýn má bohatou historii, která sahá až do 15. století. První zmínka o něm pochází z roku 1418, kdy byl mlýn poprvé písemně zmíněn v majetkových listinách. V průběhu staletí se vlastníci měnili a mlýn byl postupně modernizován.

V 19. století byl bučický mlýn rozšířen o nové stroje a začal produkovat větší množství mouky pro okolní obce. Během druhé světové války byl mlýn vážně poškozen, ale po skončení války byl opět obnovován a modernizován.

Dnes je bučický mlýn stále funkční a poskytuje práci místním obyvatelům. Je také oblíbenou turistickou atrakcí díky svému rustikálnímu charakteru a historickému významu pro region.

Technické specifikace mlýna

Technické specifikace mlýna "Bučický mlýn":

- Výkon: 1000 kg zrna za hodinu

- Průměr kamenů: 120 cm

- Materiál kamenů: žula

- Velikost krupice: nastavitelná 1 – 10 mm

- Hmotnost mlýna: 3000 kg

- Pohon: elektrický motor o výkonu 15 kW

- Rozměry (D x Š x V): 250 cm x 150 cm x 200 cm

Proces mletí v bučickém mlýně

Proces mletí v Bučickém mlýně je fascinujícím zážitkem pro každého, kdo se zajímá o tradiční způsoby zpracování obilí. Tento historický mlýn převádí surové obilí na jemnou mouku pomocí kamenných mlýnských kamenů a starobylých technik. V tomto procesu se klade důraz na kvalitu a čistotu mouky, což dává pekařům a kuchařům dokonalé ingredience pro jejich recepty. Připojte se k nám na prohlídce Bučického mlýna a podívejte se, jak probíhá tento ohromující proces mletí obilí!

Produkty vyráběné v bučickém mlýně

Pokud hledáte kvalitní a tradiční produkty z mlynářského řemesla, pak je pro vás Bučický mlýn tím pravým místem. V našem mlýnu se totiž vyrábějí pouze nejkvalitnější mouky a další produkty, které jsou ručně vyrobeny podle starých receptů a bez jakýchkoliv umělých přísad. Naše nabídka zahrnuje například pšeničné a žitné mouky, ale také různé druhy krup a celozrnných výrobků. Pokud tedy chcete ochutnat opravdovou kvalitu z bučického kraje, určitě navštivte Bučický mlýn!

Lokalita a turistická atraktivita

Lokalita a turistická atraktivita Bučického mlýna

Bučický mlýn se nachází v malebném prostředí blízko řeky Sázavy, v obci Bučice, nedaleko města Kutná Hora. Jeho okolí nabízí širokou škálu příležitostí pro turisty, jako je například procházka po nedalekých kopcích s krásnými výhledy na okolní krajinu nebo návštěva památkových objektů v Kutné Hoře.

Bučický mlýn sám o sobě je také jedinečnou turistickou atrakcí. Jedná se o dochovanou historickou budovu z 19. století, která byla pečlivě zrekonstruována a slouží jako muzeum mlynářství. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout funkční vodní kolo a mlýnské kameny, naučit se jak funguje mechanismus mlýna a nahlédnout do života mlynářů.

Celkově je lokalita Bučického mlýna ideálním místem pro turisty hledající klid a relaxaci v malebném prostředí.

Závěr a doporučení pro návštěvníky

Závěr a doporučení pro návštěvníky

Pokud jste se rozhodli navštívit Bučický mlýn, máte se na co těšit! Tento historický mlýn nabízí nejen pohled do minulosti, ale také mnoho zábavy a aktivit pro celou rodinu.

V průběhu prohlídky si budete moci prohlédnout funkční vodní kolo, starobylé stroje na mouku a přísady, ale i moderní technologie používané k mletí obilí. Vstupné je velmi přijatelné a vstřícný personál se postará o to, abyste se u nás cítili jako doma.

Pokud chcete svou návštěvu zpestřit, můžete si objednat vyhlídkovou jízdu na vodním kole nebo ochutnat čerstvé pečivo připravené ze zmletých surovin právě zde v Bučickém mlýnu. Pro děti jsou k dispozici speciální programy a workshopy, které jim ukážou jak funguje tento fascinující stroj.

Doporučujeme si s sebou vzít pohodlné boty vhodné na terén a fotoaparát, abyste si odnesli ty nejkrásnější vzpomínky. Tuto jedinečnou atrakci určitě nezapomeňte zařadit do svého itineráře, ať už jste zde na víkendový výlet nebo delší dobu.

Těšíme se na Vás!

Publikováno: 15. 04. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Patrik Pavlica

Tagy: bučický mlýn | mlýn