Zdravý přírodní zdroj energie na podzimní únavu

Podzimní únava klepe na dveře, a s ní potřeba extra energie! Co kdyby vám řešení nabídla příroda sama? Guarana, amazonská superpotravina, je proslulá svými povzbuzujícími účinky. Pojďme se ponořit do světa této energetické bomby a objevit, jak nás může probudit i v těch nejšedivějších podzimních dnech.

Účinky guarany, které se hodí nejen na podzim

Po slunečném létě přichází sychravý podzim, kdy se vám budou účiny guarany hodit. Paullinia cupana dodává tělu potřebnou vitalitu a zvládá oddalovat pocit únavy. Pokud jste unaveni, ale spát prostě nemůžete, guarana je ideálním řešením – nevzniká na ní závislost a dokáže vás skutečně probudit.

Je známá také jako boost imunity, protože dokáže podpořit imunitní systém. Samotná potravina je totiž plná přírodních látek, které na imunitu blahodárně působí. Stará se ale také o další aspekt vašeho zdraví, a to o normální psychickou činnost. Guarana dokáže snížit psychické napětí a zlepšit náladu.

Hlavní účinné látky paulinie nápojná

Guarana, česky paulinie nápojná, obsahuje hned několik hlavních přírodních složek, které z ní dělají kamaráda do deště. Mezi hlavní složky patří teobromin, teofylin a kofein. Jedná se o kardiostimulatny, které regulují krevní tlak a mají protizánětlivé účinky.

Kofein, který známe například z kávy nebo kolových nápojů, je v guaraně zastoupen mezi 4 až 8 %. Káva přitom obsahuje až 4× méně tohoto kardiostimulantu. Vedle toho pak v plodech můžeme najít také třísloviny, alkaloidy, minerály, antioxidanty a vitamíny. Nezapomínejte také pravidelně doplňovat vitamín D pro zdravé kosti.

Pomocník pro každého

Guarana zkrátka dokáže přinést něco užitečného úplně každému. Ať už jste sportovec, student, nebo jen potřebujete extra energii, guarana vám může pomoci. Zároveň vám dodá dostatek energie, což se hodí jak při náročných utkání, tak při probdělých nocích nad skripty.

Plody guarany jsou pak vhodné také pro řidiče, klidně i profesionály. Nemá žádné vedlejší účinky, které by znemožňovaly řízení motorových vozidel. Naopak řidičům guarana dodá dostatek energie a zvýší jejich pozornost, což je na silnicích, zvláště v horších světelných a povětrnostní podmínkách stěžejní.

Ačkoli je užívání guarany bezpečné, měli byste dbát na maximální denní dávku, kterou lze pravidelně konzumovat, abyste se vyhnuli nechtěným účinkům, které mohou vést například k nespavosti nebo zvýšenému krevnímu tlaku.

Publikováno: 05. 11. 2023

Kategorie: vitamíny

Autor: Pavla Valová